K VÁM

Mobilní hospic sv. Jana

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

pro osoby

s demencí 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa

Edukační centrum

Nové webové stránky:

www.vzdelavani.rajhrad.charita.cz

Vata Židlochovice

Centrum pro děti

a mládež

 

relaxujte...

Sociálně -

 

rehabilitační

 

centrum

 

Kavárna Slunečnice

K táboráku i s postelí? V hospici ano!

 

Praskání dřeva v ohni, vůně špekáčku, trampské písně....i to můžete zažít v hospici. Jako každý rok, tak i letos dobrovolníci v hospici sv. Josefa V Rajhradě uspořádali táborák s opékáním špekáčků nejen pro klienty hospice, ale také obyvatele sousedního Domova Matky Rosy. Kromě opékání špekáčků proběhlo i sportovní klání -  turnaj v kuželkách, v němž s těsným výsledkem nakonec zvítězilo družstvo z Domova Matky Rosy. Nálada byla skvělá, lidé se bavili, zpívali, zkrátka všichni si to užívali. Byl to jeden z mála okamžiků, kdy lidé zapomněli na své strasti a bolesti a příjemně prožili tyto báječné chvíle, kdy mnozí by už ani nedoufali, že  ještě někdy ochutnají nad ohněm opečený špekáček.

Nezapomenutelným momentem a velikou radostí nejen pro dobrovolníky se stala chvíle, kdy se na táboráku objevila paní ředitelka Večeřová s tajemnou velikou krabicí, po jejímž otevření propukli všichni přítomný v nadšený aplaus. V krabici totiž trůnil paní ředitelkou vlastnoručně upečený obrovský dort s logem hospice a nápisem Dobrá duše, který vyrobila dobrovolníkům jako poděkování za jejich stálou, náročnou a vpravdě "penězi neocenitelnou" službu v našem hospici. Jak jsme Vás již informovali, hospic sv. Josefa díky nim získal letos ocenění Dobrá duše 2013.

Doufáme, že tento skvělý  tradiční táborák se podaří uspořádat i příští rok se stejně hojnou účastí klientů, dobrovolníků, ale i ostatních pracovníků hospice. Děkujeme všem našim dobrovolníkům a pracovníkům, kteří toto krásné odpoledne pro nás všechny vytvořili!