Mobilní hospic sv. Jana

 

hospicová péče

u vás doma

Hospic sv. Josefa

 

kvalitní péče

o nevyléčitelně nemocné

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

 

plnohodnotný život

pro lidi s demencí 

Vata Židlochovice

 

centrum pro děti

a mládež

 

3. ročník projektu Dobrá duše opět ocenil rajhradské dobrovolníky

Krásné prostředí pražského minoritského kláštera se ve čtvrtek 25. června stalo opět dějištěm vyhlášení výsledků tentokrát již 3. ročníku projektu Dobrá duše – a my s našimi dobrovolníky Hospice sv. Josefa jsme byli znovu u toho!  

Dobrá duše, projekt, jehož cílem je ocenit dobrovolníky z řad seniorů za jejich obětavou práci, probíhá vždy ve 2. kategoriích, a to v kategorii jiednotlivců, ve které bylo v roce 2014 oceněno 5 našich dobrovolníků, a v kategorii institucí, kde získal loni náš charitní Hospic sv. Josefa 1. místo.

V kategorii jednotlivců získala letos čestné uznání naše doborolnice paní Majka Baláková, která se v hospici aktuálně stará o veškeré naše květiny, a jen její díky její pozorné péči mohou návštěvníci hospice obdivovat nejen doslova „rozkvetlé“ podesty  hospice, ale i krásnou letní venkovní výzdobu, a dále také náš dobrovolník Honza Bachorík, kterého ovšem musela paní Majka zastoupit, protože dal – zcela typicky - před cestou do Prahy raději přednost dobrovolnické pomoci při táboráku pro pacienty pořádaném ten den v našem hospici.  Vyhlášení výsledků se zúčastnili také naši dlouholetí dobrovolníci Láďa Odehnal a Saša Bučková, která byla čestným uznáním oceněna v loňském ročnku projektu, ale nemohla se loni slavnostního vyhlášení zúčastnit.

Celé vyhlašování se neslo v milé, příjemné a vtipné atmoféře, o kterou se postaral nepřekonatelný moderátor Jan Rosák a také úžasná soulová a gospelová zpěvačka Leona Gyöngyösi,, přezdívaná  "česká Beyoncé", jejíž zpěv nás na chvíli ze krásného sálu přenesl….ještě někam úplně jinam. :-) Jan Rosák nám mj. na sebe prozdradil, že v rámci své vlastní dobrovolné  činnosti v Mníšku pod Brdy, kde žije, zakládá nyní společně s manželkou ochotnické divadlo pro seniory, ve kterém hodlají  také nalézt nové talenty, se kterými by vytvořili představení a to pak nabídli jako zájezdové třeba právě domovům pro seniory. Přejeme jim každopádně, ať se jim tento skvělý nápad co nejvíce podaří realizovat!

Na závěr byl pro všechny oceněné z řad institucí a jednotlivců připraven malý raut, kde jsme se mohli i vzájemně více poznat. O naše zážitky se s Vámi rádi dělíme v naší malé fotogalerii.

Na více fotografií ze slavnostního vyhlášení výsledků 3. ročníku projektu se můžete podívat také zde:

https://www.dropbox.com/sh/58ws5mslo1q3z5q/AABvl6JxHMbjbATr-hlw05r0a?dl=0

Partnery třetího ročníku projektu byli stejně jako v loňském roce Ministerstvo práce a sociálních věcí, Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, Gerontologické centrum a společnost HARTMANN-RICO a.s. Mediálním partnerem Dobré duše je od roku 2014 Rádio Proglas.