Mobilní hospic sv. Jana

 

hospicová péče

u vás doma

Hospic sv. Josefa

 

kvalitní péče

o nevyléčitelně nemocné

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

 

plnohodnotný život

pro lidi s demencí 

Vata Židlochovice

 

centrum pro děti

a mládež

 

Vernisáží výstavy "Být nablízku" zahájil rajhradský hospic oslavy 15. výročí své existence

V krásném úterním odpoledni před slavností sv. Josefa, patrona rajhradského hospice, se v přednáškové místnosti Edukačního centra sešli domácí i hosté, aby společně nejen zahájili výstavu "Být nablízku" představující ve 25 fotografiích náročnou a krásnou službu nemocničních kaplanů, ale také oslavili rychle se blížící 15. výročí dne, kdy Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa přijal svoji první pacientku.

 

Vernisáž zahájila svým vpravdě k výšinám povznášejícím zpěvem část pěveckého sboru Magnificat pod vedením ředitelky rajhradského Domova Matky Rosy Ing. Marie Kozákové, která s ochotou vyslyšela naši prosbu o hudební vstup. Sboru ještě jednou děkujeme (i jménem všech účastníků setkání) za krásný hudební zážitek!

Přítomné účastníky akce, mezi kterými jsme bohužel nakonec nemohli uvítat autora fotografií pana Filipa Fojtíka, který byl již zaneprázdněn další prací, velmi hezky přivítala ředitelka hospice Mgr. Jiřina Večeřová. O službě nemocničních kaplanů  s radostí i humorem sobě vlastním promluvil ten nejpovolanější přítomný - již mnoho let v našem hospici sloužící kněz P. Jan Zachoval. Historií duchovní služby  jako takové a rovněž i historií vzniku samotné výstavy "Být nablízku" nás provedla nemocniční kaplanka DLBsH sv. Josefa Mgr. Zita Havlenová, členka výboru Katolické asociace nemocničních kaplanů v České republice.

Nemůžeme se nezmínit, že na vernisáž přijala pozvání také paní Milada Blinková, naše dlouholetá zdravotní sestřička a bývalá vedoucí Charitní ošetřovatelské služby, která byla právě tou osobou, která před 15 lety - 8. dubna 1999 - přijímala do Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa  vůbec první pacientku hospice. Na snímku nahoře ji vidíte v rozhovoru s P. Zachovalem (a doufáme, že se na nás nezlobí, že jsme o ní čtenářům něco vyzradili :-) ).

Naše přítomné nemocniční kaplany jsme po právu odměnili kytičkou a pořídili pár nezapomenutelných fotografií. :-) Všichni účastníci vernisáže si ještě s chutí zazpívali společně se sborem závěrečný spirituál, prohlédli si samozřejmě výstavu!! a přijali pozvání na malé občerstvení. Většina z nás se pak ještě zúčastnila mše svaté v kapli hospice, kterou celebroval P. Jan Zachoval a při které bylo v kapli tak plno, že mnozí stáli až na (naštěstí ozvučené) chodbě.

Pokud se i Vy chcete přijít podívat na výstavu "Být nablízku", máte možnost přijít k nám do přízemí hospice kdykoliv až do 30. dubna. Ve všední den od 7 do 18.30 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18.30 hodin. V přízemí najdete rovněž kroniku výstavy, do které nám můžete napsat, jak se Vám fotografie líbily.

Těšíme se na Vaši návštěvu!