Mobilní hospic sv. Jana

 

hospicová péče

u vás doma

Hospic sv. Josefa

 

kvalitní péče

o nevyléčitelně nemocné

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

 

plnohodnotný život

pro lidi s demencí 

Vata Židlochovice

 

centrum pro děti

a mládež

 

12 důvodů pro lepší hospic

12 důvodů pro lepší hospic

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa přináší kvalitní paliativní péči pacientům v terminálním stádiu života. Lůžko se pro mnohé pacienty stává stěžejním bodem, kde tráví drtivou většinu dne, v některých případech dokonce i veškerý čas. Díky daru jsme mohli zakoupit 12 nových kvalitních lůžek a věříme, že se nám brzy podaří dokončit obnovu všech 50 postelí v rámci hospice.

Kvalitní polohovací lůžko je neoddělitelnou součástí dobré hospicové péče. Za dlouhou dobu fungování hospice došlo ke značnému opotřebování až nefunkčnosti lůžek pro pacienty. Do dnešní doby se nám podařilo z různých zdrojů získat prostředky na obnovení 25 lůžek z celkových 50. Nových 12 kusů jsme mohli pořídit díky daru od firmy Mero ČR.

Nově pořízená polohovací lůžka jsou vyrobena speciálně podle specifických potřeb našich pacientů. Jsou vyrobeny z odlehčeného materiálu, díky kterému je umožněna snadnější manipulace s lůžkem, což každodenně oceňují pacienti, ošetřující personál, rodiny i blízké osoby. Postele se dají přizpůsobit dle výšky pacientů na potřebnou délku a podsvícení lůžka je praktickou pomůckou během noci.

Děkujeme firmě Mero ČR za štědrý dar. A pokud i vy chcete pomoci rozvoji rajhradského hospice, je tak možno učinit na čísle účtu 4060027991/6800.