Mobilní hospic sv. Jana

 

hospicová péče

u vás doma

Hospic sv. Josefa

 

kvalitní péče

o nevyléčitelně nemocné

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

 

plnohodnotný život

pro lidi s demencí 

Vata Židlochovice

 

centrum pro děti

a mládež

 

Asistenti Tříkrálové sbírky: „Je to starost, ale hlavně radost,“ shodují se

Asistenti Tříkrálové sbírky: „Je to starost, ale hlavně radost,“ shodují se

Koledníci už pro tento rok odložili své korunky, kasičky se postupně rozpečeťují a my počítáme výtěžek od podporovatelů Tříkrálové sbírky a charitního díla. Hned po skončení jsme si k nám pozvali tříkrálové asistenty, kteří zastřešují organizaci sbírky ve svých obcích. Popovídali jsme si o jejich zážitcích, ukázali jim, kam poputuje výtěžek a ptali jsme se také na jejich motivaci.

Páteční akce Tříkrálový čaj se stala příjemnou tradicí naší rajhradské charity. Do našich prostor zveme asistenty Tříkrálové sbírky, se kterými během sbírky intenzivně komunikujeme a vzájemně si tak pomáháme k úspěšnému a hladkému průběhu koledování v konkrétních obcích. Posezení organizujeme ihned po skončení sbírky, abychom si mohli navzájem sdělit čerstvé dojmy a informace z další úspěšného ročníku.

Zajímalo nás, jak sbírka probíhala, jak se můžeme zlepšit  a také to, co pro asistenty Tříkrálová sbírka vůbec znamená. „Proč to dělám? Za celý rok pro charitní dílo neudělám nic jiného… Mám možnost zorganizovat skupinky na naší základní škole. Navíc se můžu realizovat jako organizátorka,“ vysvětluje asistentka ze Židlochovic.

„Vnímám to jako přímo využitelné peníze na pomoc druhým. A také předávání tradice mladším ročníkům a dětem. Prostě naučit je, aby nebyli lhostejní k druhým,“ doplňuje další asistentka, která „tříkrálovku“ rozběhla v její obci letos poprvé.

Důvody se často opakovaly. Hnacím motorem pro asistenty je nezištná pomoc těm, kteří využívají služby Charity. Motivací je také posilování komunitního fungování v obci, propojování starších a mladších generací, farníků s ostatními obyvateli obce, i zachování tradice. Co ale zaznělo téměř od všech, byl pocit naplnění a radost pomáhat, a to i přes všechen čas, který jim tato aktivita zabrala.

Děkujeme všem, kteří svým kouskem přispěli do Tříkrálové sbírky.