Mobilní hospic sv. Jana

 

hospicová péče

u vás doma

Hospic sv. Josefa

 

kvalitní péče

o nevyléčitelně nemocné

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

 

plnohodnotný život

pro lidi s demencí 

Vata Židlochovice

 

centrum pro děti

a mládež

 

Dnes je Popeleční středa. Startuje Postní almužna

Odřeknout si drobnost a pomoct tím někomu jinému. To je princip Postní almužny.

Pamatuj, že prach jsi a v prach se obrátíš – to je poselství Popeleční středy, která je předzvěstím nadcházejících Velikonoc. Začíná se tím také Postní almužna, sbírka, která pomáhá potřebným a může pomoci i Vám.

Princip Postní almužny je ctít půst v období před Velikonocemi a pěstovat tak v sobě sebeovládání, empatii s lidmi v nouzi a také dle prvotních křesťanských úmyslů být blíže k Bohu. Postní almužna proto inspiruje lidi,Takhle vypadá letošní postnička, vyrobit si však můžete i svou vlastní. aby si následujících 40 dní odřekli některou maličkost. Pro někoho to může být sladkost, pro jiného šálek kávy denně, cigarety nebo různé ozdůbky či jiné rozmarnosti. Sumu, kterou jste svým půstem „ušetřili“, pak vhodíte do postničky. Je to malá papírová krabička, kterou si můžete vyzvednout na místní faře nebo si také můžete vyrobit vlastní.

I malé zřeknutí může mít velký efekt. Je to gesto sympatie a pomoci. Postničky se po ukončení půstu (letos to vychází na 28.4.) sečtou a výtěžek putuje na charitní účely. Pomáháme seniorům, umírajícím, mladým i rodinám v nouzi.

Půst je očista a příležitost posilnit svého ducha. Děkujeme všem, kteří se rozhodnou zapojit se do této výzvy.