K VÁM

Mobilní hospic sv. Jana

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

pro osoby

s demencí 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa

Vata Židlochovice

Centrum pro děti

a mládež

 

relaxujte...

Sociálně -

 

rehabilitační

 

centrum

 

Kavárna Slunečnice

Máme výsledky Tříkrálové sbírky 2014!

Rozvážení pokladniček, pečetění, chystání kostýmů pro krále, oblékání koledníků, hodiny a hodiny koledování těch nejmenších, větších i velkých králů, rozpečeťování pokladniček na úřadech, počítání výtěžků, svážení a kontrola dokladů ke sbírce…to vše je již za námi a konečně se s Vámi také můžeme podělit o to, jak moc bylo všechno toto snažení korunováno úspěchem.

V 98 obcích Oblastní charity Rajhrad, kde jste letos opět na koledě žádali o příspěvek pro ty z nás, kteří se dostali v životě do situace, ve které si již neporadí bez pomoci druhých, jste v Tříkrálové sbírce 2014 vykoledovali rekordní a neuvěřitelné 2. 944 714 Kč!!!!! Je to o 260.000 Kč více než v loňském roce…a zdaleka to pro nás není jen částka.

Je to také zpráva o stavu lidských srdcí…..zpráva o stavu nás všech. Zpráva o tom, že ač nám mnozí – většinová média, politické strany, možná i někteří z našeho nejbližšího okolí – dávají svým chováním a postoji někdy hodně najevo, že nejvýhodnější je starat se jen sám o sebe a svůj prospěch, pořád jsme schopni a chceme a umíme se podívat i dál než za vlastní plot a pomoci tam, kde je to třeba. Každý tak, jak může a umí.

Při rozvážení a svážení pokladniček a dokumentů jsme se opět potkali s mnohými z Vás, kteří tříkrálovou sbírku v obcích a farnostech organizujete, chodíte koledovat, šijete kostýmy pro krále, počítáte výtěžek na úřadech, vytváříte koledníkům zázemí…a znovu nás uvádíte v úžas, jak je vůbec možné, že se tolik lidí dokáže spojit tak neuvěřitelným způsobem na jednom společném díle. Právě toto je pro nás obrovským povzbuzením a také velikým závazkem, abychom cíle této sbírky dovedli až do úplného konce, tedy k těm, ke kterým se má konkrétní pomoc prostřednictvím sbírky dostat.

Děkujeme Vám. Za Vaši obětavost, nadšení, pomoc, příspěvky do sbírky, vše, co jste pro sbírku udělali a o čem třeba ani nikdo neví.

Děkujeme Vám za celou naši Oblastní charitu Rajhrad za důvěru, kterou jste nám o této Tříkrálové sbírce opět projevili.

KONEČNÉ VÝSLEDKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY 2014 V JEDNOTLIVÝCH OBCÍCH OCH RAJHRAD