K VÁM

Mobilní hospic sv. Jana

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

pro osoby

s demencí 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa

Vata Židlochovice

Centrum pro děti

a mládež

 

relaxujte...

Sociálně -

 

rehabilitační

 

centrum

 

Kavárna Slunečnice

Nové auto pro Domácí hospic sv. Jana

Téměř 80 % Čechů si podle průzkumu veřejného mínění přeje zemřít doma. Jejich přání vychází vstříc Mobilní hospic sv. Jana v Rajhradě, který teď navíc rozšiřuje poskytovanou péči o konziliární službu lékaře v domácím prostředí pacienta. Dojezd lékaře k nemocným pacientům umožní nový automobil, který hospic pořídil díky příspěvku Nadace ČEZ ve výši 200 tisíc korun, 38 tisíc bylo dokryto z letošní Tříkrálové sbírky.

(RAJHRAD) Díky novému autu od Nadace ČEZ  je Domácí hospic v Rajhradě přístupný svým klientům 7 dnů v týdnu, 24 hodin denně.  

V úterý 17. června byl v odpoledních hodinách slavnostně předán do používání Domácímu hospici v Rajhradě nový automobil Hyundai ix20. Po úvodních slovech paní ředitelky kamenného hospice sv. Josefa Jiřiny Večeřové a primáře hospice Ladislava Kabelky požehnal novému vozidlu P. Jan Zachoval:

„Dej těm, kdo budou užívat tohoto dopravního prostředku, ať jezdí bezpečně a opatrně, ať jsou ohleduplní vůči druhým a na všech jejich cestách za prací i za odpočinkem ať je provází Kristus.“

Mobilní hospic sv. Jana poskytuje domácí hospicovou péči, která vychází vstříc přáním nevyléčitelně nemocných lidí strávit své poslední dny v domácím prostředí, a být obklopeni rodinou a známými navzdory nepříznivému zdravotnímu stavu. „Naši pracovníci tvoří s členy rodiny našich klientů sehraný tým, ve kterém panuje vzájemná důvěra a pochopení. Díky rozvoji konziliární péče lékaře specialisty v paliativní medicíně výrazně zlepšíme kontinuální péči o nevyléčitelně nemocné v regionu,“ sděluje Jaromír Bílý, ředitel Oblastní charity Rajhrad.

Klíčky od vozu, který poslouží k cestám za pacienty, předala uživatelkám, tedy celému týmu ošetřovatelek, zástupkyně Nadace ČEZ pro jižní Moravu Jana Štefánková. „Jsem velice ráda, že vám darovaný vůz usnadní práci, kterou vykonáváte. Vážná  nemoc a odchod z toho světa patří k životu, ale jedná se o těžké období jak pro pacienta, tak i pro jeho rodinu a blízké. Jsme rádi, že mohou tyto těžké chvíle překonávat společně v pohodlí domácího prostředí, v jistotě, že vy – jejich pomoc - jste vždy nablízku.“

 

Kontakt: Ing. Hana Bělehradová – Úsek práce s veřejností OCH Rajhrad, tel. 737 220 085, hana.belehradova@charita.cz