Mobilní hospic sv. Jana

 

hospicová péče

u vás doma

Hospic sv. Josefa

 

kvalitní péče

o nevyléčitelně nemocné

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

 

plnohodnotný život

pro lidi s demencí 

Vata Židlochovice

 

centrum pro děti

a mládež

 

Nové infuzní stojany jsou důležité pro pacienty i personál hospice

Nové infuzní stojany jsou důležité pro pacienty i personál hospice

Pacienti v lůžkovém hospici ke svým závažným diagnózám mívají spoustu dalších přidružených potíží, které jim znemožňují účastnit se některých aktivit. Naše nepřetržitá lékařská a ošetřovatelská péče pro ně zajišťuje značnou pomoc a úlevu od obtíží, což mnohdy představuje zajištění infuzní terapie, a tím pádem připoutání na lůžko.

V našem hospici neustále obnovujeme zařízení a pomůcky, která zlepšují každodenní pobyt nevyléčitelně nemocných lidí v naši péči. Postupně vyměňujeme opotřebovaná letitá lůžka za nové polohovací postele z kvalitních materiálů. Mezi jednu z výhod nových lůžek patří i možnost zabudování infuzního stojanu přímo do rámu postele. Pro pacienty to znamená větší mobilitu – umožňuje pobyt v parku či kvetoucí zahradě a také účastnit se aktivizačních programů, které v hospici pro pacienty zajištujeme. Personál v lůžkovém hospici je zase rád za to, že se se stojanem lépe manipuluje a nezabírá zbytečně prostor na pokoji.

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa pořídil celkem 21 kusů stojanů díky podpoře Nadačního fondu Olgy Havlové – Výbor dobré vůle. Jsme vděčni za to, že náš hospic je zas o kousek dál i díky jejich podpoře.