K VÁM

Mobilní hospic sv. Jana

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

pro osoby

s demencí 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa

Edukační centrum

Nové webové stránky:

www.vzdelavani.rajhrad.charita.cz

Vata Židlochovice

Centrum pro děti

a mládež

 

relaxujte...

Sociálně -

 

rehabilitační

 

centrum

 

Kavárna Slunečnice

Popeleční středa hlásí začátek půstu

Popeleční středa hlásí začátek půstu

Dnes symbolicky s novým měsícem přichází Popeleční středa a spolu s ní začíná čtyřicetidenní období půstu.

S křesťanstvím bývá spojena jak očista ducha, tak i těla. Právě začátkem jara se mnoho věřících snaží zahloubat se do sebe a formou odříkání vnímat podstatu křesťanství. V zásadě jde o to zřeknout se něčeho, co je nám příjemné, ve prospěch druhých. Možností je mnoho a provedení individuální – můžeme si třeba odepřít tradiční šálek kávy nebo úplně omezit spoustu věcí, které pro nás nejsou nezbytné. Tyto kroky nás mají vést k lepšímu vnímání sebe samých a navíc, díky projektu postní almužny, můžeme pomoct i ostatním.

Do farností modřického a rosického děkanátu jsme rozeslali papírové kasičky, do kterých můžete libovolně vhazovat částku za věc, které jste se zřekli. Když totiž do ní vložíte přibližnou sumu za věci, kterých jste se dobrovolně vzdali a výtěžek po ukončení půstu odevzdáte ve Vašem kostele, podpoříte tím rodiny a lidi v nouzi, kteří potřebují pomoc.

Zaujala Vás myšlenka Postní almužny? Obraťte se na svého kněze nebo 98CsQmV6hUGoQMQfW7PaQkR6jWmKfYSS6hBBU7d6jWmKDdejY.m.C2e8~hIy2.4uK7NN1YsXVtSjEm4UHFmMFYqT~bv. Rádi vám zodpovíme dotazy a pomůžeme k lepšímu pocitu z dobré věci.