K VÁM

Mobilní hospic sv. Jana

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

pro osoby

s demencí 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa

Edukační centrum

Nové webové stránky:

www.vzdelavani.rajhrad.charita.cz

Vata Židlochovice

Centrum pro děti

a mládež

 

relaxujte...

Sociálně -

 

rehabilitační

 

centrum

 

Kavárna Slunečnice

Rajhradský hospic přijal svoji první pacientku už před 15 lety

6.950 přijatých pacientů, z nichž 5.072 došlo na úplný konec své životní cesty právě v Domě léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě. Takové a další údaje se před námi objevovaly  v polovině letošního března, kdy jsme připravovali výroční letáček a zbývaly zhruba už jen 3 týdny do chvíle, kdy staniční sestra paní Milada Blinková přijala před 15 lety na své oddělení úplně první pacientku hospice.

Toto významné datum si chceme připomenout samozřejmě nejen vydaným letáčkem, ale také oslavami, jejichž hlavní část jsme kvůli letošnímu pozdějšímu datu velikonočních svátků naplánovali až na konec dubna. Jak jsme Vás již informovali, naše slavení jsme zahájili už 18. března vernisáží fotografií zachycujících práci nemocničních kaplanů.

V úterý 29. dubna se pak přímo v hospici setkáme s našimi donátory a starosty obcí, které nám v minulých letech mnohokrát vyjádřily svoji podporu a kterým bychom chtěli ukázat nejen hospic a jeho bohatou historii, ale také představit nový projekt chráněného bydlení pro osoby s demencí, který v těchto měsících rychle vyrůstá v areálu sídla Oblastní charity Rajhrad.

 Ve středu 30. dubna odpoledne pak naše 15. výročí oslavíme spolu se všemi, kteří kdy naším hospicem prošli jako pracovníci na všech možných pozicích od doby jeho vzniku, tedy jak se zaměstnanci minulými, tak současnými. Na programu je především přátelské setkání těch, kteří se třeba už dlouho neviděli, ale také malý koncert, prohlídka hospice, občerstvení...doufáme především v radost z tohoto setkání. :-)

Veřejnosti pak chceme v neděli 18. května nabídnout možnost mimořádného hudebního zážitku z benefičniho koncertu, který ve prospěch Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa pořádá brněský gospelový soubor Brno Gospel Choir pod vedením dirigentky Zuzany Petlanové. Koncert začne v 16 hodin v kostele Božského Srdce Ježíšova v areálu kláštera sester těšitelek v Rajhradě. Srdečně zveme všechny příznivce kvalitní hudby na tuto jedinečnou akci!

Děkujeme Vám ze srdce za přízeň a podporu, kterou jste jakýmkoliv způsobem za 15 let našemu hospici projevili. Jsme vděční, že jste nám i Vy stále nablízku...