K VÁM

Mobilní hospic sv. Jana

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

pro osoby

s demencí 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa

Edukační centrum

Nové webové stránky:

www.vzdelavani.rajhrad.charita.cz

Vata Židlochovice

Centrum pro děti

a mládež

 

relaxujte...

Sociálně -

 

rehabilitační

 

centrum

 

Kavárna Slunečnice

Síla Postní almužny

Síla Postní almužny

Je to za námi. Další Velikonoce, kdy jsme si připomněli Kristovo vzkříšení a uctili si tradice – jak ty lidové, tak i křesťanské. Právě křesťané mají svátek spojený s půstem, kdy se zříkají masa, sladkostí nebo jiných potěšení, případně i prohřešků. Vyznávání a dodržování půstu je spojeno s Postní almužnou. V čem tkví podstata této akce?

Postní období by mělo být o zamyšlení. Je to hledání Boha, uvědomění si Ježíšovy oběti a forma vlastní očisty jak po duchovní, tak i fyzické stránce. Zároveň je to viditelná forma zřeknutí se – výdej za váš požitek se přetaví v pomoc těm, kteří strádají.Obsah postniček průběžně sčítáme a zaznamenáváme vaše preference

Postničky, tedy papírové kasičky, které jsou na začátku půstu k mání v kostele nebo na faře, mají na spodní straně preference, jak se mají peníze použít. Při rozpečeťování tyto údaje pečlivě zaznamenáváme a následně rozdělujeme do služeb, které těmto skupinám pomáhají. 

Děkujeme všem, kteří se letos do Postní almužny zapojili. Postničky postupně sbíráme po obcích v působnosti naší rajhradské charity a brzy vás budeme informovat o výsledcích.