K VÁM

Mobilní hospic sv. Jana

cHRÁNĚNÉ BYDLENÍ sv. Luisy

pro osoby

s demencí 

Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa

Vata Židlochovice

Centrum pro děti

a mládež

 

relaxujte...

Sociálně -

 

rehabilitační

 

centrum

 

Kavárna Slunečnice

Strom vzpomínek

Strom vzpomínek

Není to tak dávno, co jsme intenzivně vzpomínali na naše blízké, kteří již opustili tenhle svět. Listopad patří vzpomínce zesnulých a v našem rajhradském hospici jsme na jejich památku rozsvítili Strom vzpomínek.

Paliativní péče znamená poskytování péče pro nevyléčitelně nemocné, zároveň se však pracuje i s rodinami nemocných. Vážíme si odvahy a síly pozůstalých, kterou prokazují opětovným navštívením hospice. Podpora rodiny je pro nás klíčová a věříme, že z těchto neformálních setkání si s sebou odnášejí balíček pocitů jak pozůstalí, tak i zaměstnanci, kteří se akce účastní.

Společné rozsvícení Stromu vzpomínek a zapálení svíčky rozžehne světýlko i v nás. K pocitu propojení přispěl i příběh, který zazněl na včerejším vzpomínkovém setkání.

„Pane doktore, vidím, jak moji nejbližší často vyběhnou z pokoje a na chodbě pláčou. Víte, pane doktore, já nemám strach ze smrti, cítím, že se má cesta naplnila a já se prostě vrátím domů. Jen mě trápí, že se mé rodině bude stýskat. Prosím řekněte jim, až já nebudu moci, že stesk je láska. Láska, která zůstává.“

Strom vzpomínek 2017