Síla pravidelnosti

Když pravidelně posíláme finanční dar organizaci, kterou si zvolíme, může tato instituce nakoupit více ochranných pomůcek, podpořit více rodin, pomoci více pacientům, modernizovat prostředí či pořídit nové přístroje. 

V pravidelnosti je síla. Když dlouhodobě zdravě jíme, pravděpodobně se budeme cítit lépe a tělo nám poděkuje. Když si každý den krátce zacvičíme, tělo bude reagovat jinak než při jednorázové aktivitě. Pokud každý měsíc odložíme část peněz z výplaty stranou, můžeme si za nějakou dobu pořídit vysněné auto nebo se podívat na místo, o kterém léta mluvíme.  

Chtěli bychom zdůraznit, že si vážíme každé pomoci bez rozdílu. Díky Vašim darům můžeme kvalitně pečovat o naše pacienty a klienty, a realizovat tak naše poslání.

Pravidelné dárcovství s sebou však přináší řadu výhod:

  1. Máme určitou jistotu, že Vaše podpora je dlouhodobá, tudíž můžeme například efektivněji plánovat nákup ochranných pomůcek a prostředků.
  2. Můžeme nepřetržitě rozvíjet a zkvalitňovat jednotlivé služby a zařízení, podporovat více lidí v tísni, pořizovat pomůcky a přístroje pro naše hospicové pacienty a klienty jednotlivých zařízení, pořizovat kompenzační pomůcky, které si lidé půjčují domů, nebo například počítat s rekonstrukcemi a modernizacemi jednotlivých zařízení.
  3. Můžeme plánovat v dlouhodobějším horizontu, ať již jde o počet pacientů, kterým se můžeme věnovat, nebo počet klientů, za kterými jsme schopni vyjíždět v případě terénních služeb.
  4. Každá koruna pomáhá. Pokud navíc přichází na náš účet v pravidelném intervalu, pomáhá o to více
  5. V některých případech bohužel jednorázová pomoc nestačí. Platby od pojišťoven a dalších institucí pokryjí zhruba 50 % našich nákladů. Pokud se budeme moci spolehnout na pravidelný příjem Vašeho dárcovského příspěvku, můžeme se adekvátně postarat i o náš nejcennější kredit, kterým je náš personál. Bez našich odborníků se srdcem otevřeným dokořán by žádná ze služeb nebyla taková, jaká je. Je důležité, abychom pečovali o ty, kteří pečují o Vaše nejbližší. Na našem personálu Oblastní charita stojí a padá.

Výhody pravidelného dárcovství pro vás:

  • Každoročně Vám v případě zájmu zašleme aktuální výtisk výroční zprávy. Dozvíte se tak o naší celoroční činnosti, výsledcích hospodaření a realizovaných projektech.
  • Pokud uvedete svou e-mailovou adresu, obdržíte mezi prvními pozvánku na plánovanou benefiční akci, koncert či jinou charitní událost. 
  • V případě, že uvedete své datum narození, obdržíte každý rok osobní (a osobité) přání k narozeninám.
  • Celkovou výši Vašich darů si každý rok můžete odečíst od základu daně. Rádi Vám včas vystavíme darovací smlouvu či potvrzení o daru.
  • V případě zájmu Vás rádi provedeme Domem léčby bolesti s hospicem sv. Josefa a představíme činnost lůžkového hospice, domácího hospice, Domácí zdravotní péče či Charitní pečovatelská služby. V areálu Oblastní charity Rajhrad se rovněž nachází Chráněné bydlení sv. Luisy pro osoby s lehčí až středně těžkou demencí, kde Vás v případě zájmu rovněž rádi provedeme. 

Jak se stát pravidelným dárcem

V první řadě nás neváhejte kontaktovat, rádi se Vám budeme věnovat. Ať již po telefonu, e-mailu, prostřednictvím online setkání či při osobní schůzce. 

Telefon: 733 676 404
E-mail: olga.novakova@rajhrad.charita.cz

Bankovní převod a platba prostřednictvím QR kódu

Platbu je možné uskutečnit prostřednictvím platební brány. Kliknutím na darovanou částku se otevře jednoduchá možnost příspěvku:

        200,- KČ        500,- KČ       1000,- KČ       2000,- KČ

Pokud chcete zaslat jinou částku, můžete zvolit platbu přímo na náš bankovní účet: 304360355/0300. Platbu nastavte jako trvalou. 

Platba prostřednictvím QR kódu:

Pro získání potvrzení o daru vyplňte během zadávání platby zprávu pro příjemce, tedy pro nás. Prosíme o zadání adresy, na kterou máme potvrzení zaslat. Dále prosíme o uvedení účelu daru. Pokud se rozhodnete věnovat dar neúčelově, napište do zprávy pro příjemce, že můžeme Váš dar použít na činnost Oblastní charity Rajhrad. Díky tomu budeme moci v pravou chvíli využít finanční prostředky tam, kde budou potřeba. V případě, že chcete darovat pravidelně, nastavte příkaz jako trvalý. Nezapomeňte uvést svůj e-mail, ať Vám můžeme poděkovat výše uvedenými způsoby.