Zdravotní sestra Ilona Šándorová očima kolegyň
30. června 2022 Aktuálně

Zdravotní sestra Ilona Šándorová očima kolegyň

Na Charitní pouti 11. 6. v Mikulově byla oceněna také naše úžasná zdravotní sestřička z lůžkového hospice, Ilona Šándorová. Chtěli jsme o ní napsat pár slov, ale její kolegyně to udělaly za nás. A tak si můžete přečíst, jak to vypadá, když se lidé v pracovním kolektivu mají rádi a táhnou za jeden provaz. Cítí to pacienti, vnímáte to vy, jejich nejbližší, a odráží se to ve všem, co děláme. Není to samozřejmost, proto si našich kolegů moc vážíme. 

TEXT SEPSANÝ KOLEGYNĚMI ILONY (BEZ ÚPRAV)

 

Naše Ilonka Šándorová

 
Narodila se jako jedna ze sester Gajdových v roce 1971 a pro svou profesní budoucnost si zvolila studium na SZŠ. Po maturitě v roce 1989 nastoupila v brněnské Úrazovce na JIP. Vdala se a se svým manželem se odstěhovala na Slovensko, ale po 4 měsících se oba vrátili na Moravu a Ilonka v roce 1991 začala pracovat jako sestra na pooperačním oddělení Bakešovy nemocnice. V roce 1992 nastoupila na první mateřskou dovolenou, po dceři Lucii se narodil syn Pepík. Od září 1999 pracuje v rajhradském hospici jako zdravotní sestra.
 
Stala se jednou z prvních sester a stabilním členem týmu oddělení B. Po mnoho let vedla oddílenskou kroniku, kam zaznamenávala zásadní informace z chodu oddělení, života zaměstnanců, ale i našich pacientů.
 
Během svého působení v našem hospici předává zkušenosti dalším a dalším kolegyním, studentkám i stážistům. Vždy s úsměvem a nekonečnou trpělivostí se stará o vysokou úroveň kvality péče. O stejně vysokou kvalitu, tentokrát vztahovou, pečuje po všechny roky v hospici. Nesmí chybět na žádné akci, jako je například STROM VZPOMÍNEK – kde se ochotně věnuje rodinám našich pacientů. Stejně tak žádná párty by nebyla úplná bez Ilonky, veselého člena našeho kolektivu.
 
Dlouhá léta působila každého 5. prosince jako anděl ve skupině sv. Mikuláše pro potěšení klientů našeho zařízení a ochotně vypomáhala i při akci KOLÁČ PRO HOSPIC, kdy se osobně snažila získat co nejvíce příspěvků na zlepšení péče o naše pacienty a dokoupení drahých léků.
 
S několika dalšími kolegy se zúčastnila kurzu ELNEC pro prohloubení znalostí v paliativní péči v Salcburku a tam nabyté zkušenosti ochotně předávala na školících akcích v ČR. Jedna z posluchaček tohoto kurzu přišla do hospice na praxi a nevěřícně sledovala Ilončin projev. Nemohla v ní poznat svou bývalou spolužačku ze SZŠ, která u tabule rudla, zadrhávala a potila se. Ilonka je profesionál s velkým srdcem a léta praxe a zkušenosti ji činí jiným, "lepším“ člověkem.
 
Svým příkladem k práci v hospici přivedla i své dvě sestry, a nakonec i dceru Lucii, takže rodinný klan Gajdů se stal důležitou součástí týmu.
 
Jsme velice rády, že tento rok dostala ocenění od pana ředitele OCHR a ředitele DCHB za svou práci a za to, jaká je.
 
Máme ji moc rády.
 
---
 
Ilonko, my jen dodáváme, že upřímně doufáme v to, že s námi budete ještě mnoho let. Hospic bez vás si vlastně nedovedeme představit. Děkujeme za vše!

Ing. Jana Janoutová

pracovník vztahů k veřejnosti
Tel.: 730 599 752 E-mail: 58AkO85f-nGy.Z4WHkntYb5-T-uk87j7T-M